top of page

Jak získat průkaz řidiče taxislužby - žlutou kartu

Abyste se mohli stát řidičem naší flotily, budete k tomu mimo jiné potřebovat Průkaz řidiče taxislužby – žlutou kartu.


Tato karta se uděluje na 5 let a jejím držitelem může být každá osoba, která je starší 21 let, bez zápisu v trestním rejstříku a s trvalým pobytem na území České republiky.


U cizinců je nutné doložit doklad o výkonu povolání a oprávnění o pobytu v Česku. S sebou je nutné mít kromě vyplněné žádosti (formulář získáte buďto elektronicky přímo na webových stránkách magistrátu nebo jej získáte při požádání na podatelně či infostánku přímo na magistrátu) také pasovou fotografii.
Pokud máte všechny tyto potřebné dokumenty vyřízené, stačí navštívit jakýkoliv úřad s rozšířenou působností, v tomto případě je to Jungmannova 29 – pražský magistrát.


Po vyplnění formuláře a přiložení podepsané pasové fotky je třeba uhradit správní poplatek v pokladně nebo v platebním automatu. Na něm vyberte příslušný odbor, kterému správní poplatek hradíte a také zvolte částku k úhradě – v tomto případě je to 500 Kč.


Následně je třeba s vyplněným formulářem dojít do podatelny, kterou najdete po vstupu do budovy hned po levé straně. V podatelně odevzdáte vyplněný formulář, průkazovou fotografii a také potvrzení o provedené platbě správního poplatku. Následně vám obsluha podatelny vydá formulář, na kterém budete vyplňovat doručovací adresu, na kterou má Česká pošta doručit vyhotovený průkaz. Vystavení Průkazu řidiče taxislužby ze zákona může trvat až 30 pracovních dní, nicméně dle zkušenosti současných partnerských řidičů bývá vyřízen během 2 týdnů.

138 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page